KONST / Litografier / Färglitografier 6892109
*
nr 689 2109
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Färglitografier, 2 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), 358/360 + 149/360
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2011
kl 17:10:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 09:05:10
1
300 kr
28/3 15:53:26
2
Vinnande bud
- Tema
28 mar
Svenska Grafiker
PÃ¥ tema Svenska Grafiker har vi samlat grafiker som
Anders Zorn, Madeleine Pyk, Karl Axel Pehrson, Roland Svensson, Bengt Lindström, Slas, Harald Sallberg, Axel Tallberg och med flera.
Läs mer om Svenska Grafiker
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Svenska Grafiker
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 689 2109
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Färglitografier, 2 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), 358/360 + 149/360
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 09:05:10 | 1 | 300 kr |
28/3 15:53:26 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
28 mar
Svenska Grafiker
PÃ¥ tema Svenska Grafiker har vi samlat grafiker som Anders Zorn, Madeleine Pyk, Karl Axel Pehrson, Roland Svensson, Bengt Lindström, Slas, Harald Sallberg, Axel Tallberg och med flera.Läs mer om Svenska Grafiker
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47